Real Time Web Analytics پرسش و پاسخ Elam

بدافزار

بد افزار Ransomware در گوشی های هوشمند چیست؟

نویسنده : پدرام رضایی
تاریخ انتشار:
18:29:32 1394-07-23
بدافزار Ransomware چیست و چه کار می کند؟بدافزار نرم افزاری است با هدف مخرب و غیراخلاقی که روی دستگاه های مختلف نصب می شود

بدافزار نرم افزاری است با هدف مخرب و غیراخلاقی که روی دستگاه های مختلف نصب می شود حالا ممکن خود ما آن ها را نصب کنیم یا شاید خود آن ها به همراه نرم افزارهای دیگر نصب شوند. در این مقاله ی آموزشی ما قصد داریم تا بدافزار Ransomware را برای شما توضیح دهیم پس با لرن روت همراه باشید.

بدافزارها با ویروس ها، تروجان ها (Trojanکرم ها (worm) اندکی تفاوت دارند. بدافزارها نیز انواع مختلفی دارند بعضی از آن ها عملکرد دستگاه را تحت تاثیر قرار می دهند برخی دیگر اطلاعات شخصی شما را می دزدند و یا می توانند به اکانت های شما دسترسی داشته باشند.
بهترین چیزی که می توان راجب بدافزار Ransomware گفت این است که این بدافزار دستگاه را به عنوان یک گروگان در نظر می گیرد که اگر شما قصد نجات آن را دارید باید مبلغی را برای آن بپردازید.
این بدافزار دستگاه شما را تا زمانی که مبلغی را به گروگانگیرها ندهید قفل می کند. این بدافزار بسیاری از دستگاه های اندوریدی را در سال 2014 مورد هدف قرار داد.
بعد از Ransomware یک بدافزار دیگر آمد به نام Svpeng که ترکیبی از بدافزار Ransomware و دزدان کارت های بانکی بود.
Svpeng ابتدا مردم روسیه را مورد هدف قرار داد به این صورت که هر زمانی که کاربران قصد وارد شدن به گوگل پلی را داشتند صفحه ی جهت وارد کردن اطلاعات کارت های اعتباری آن نمایان می شد که باید آن را پر می کردند و اطلاعات آن فرم و صفحه برای سارقان ارسال می شد.
در کشورهای انگلیس و آمریکا بدافزار Svpeng به این شکل بود که صفحه ی مربوط به FBI را روی صفحه ی گوشی نمایش می داد و گوشی را قفل می کرد به گونه ای که دیگر نتوان با آن کار کرد و باید کاربر مبلغی را پرداخت کند تا این صفحه برود و قفل دستگاه شما باز شود.
یک جوان 25 ساله خالق Svpeng بود که بعد از دزدی کردن به مبلغ 930 هزار دلار و آلوده کردن 350 هزار دستگاه اندوریدی توسط پلیس روسیه دستگیر شد.

برچسب ها:
مقالات مشابه