Real Time Web Analytics پرسش و پاسخ Elam

بیوگرافی

ده نکته درباره ی Jack Ma موسس کمپانی Alibaba که شما نمی دانید

نویسنده : پدرام رضایی
تاریخ انتشار:
19:00:41 1394-07-03
Alibaba یکی از کمپانی های بزرگ در حوضه ی اینترنت است که یک شبکه ی آنلاین B2B  است که از سال 1999 شروع به کار کرد شاید برای شما جالب باشد که کمپانی Alibaba یک کمپانی در سطح کمپانی های بزرگی همچون google، facebook و twiter است.

Alibaba یکی از کمپانی های بزرگ در حوزه ی اینترنت است که یک شبکه ی آنلاین B2B  است. کمپانی Alibaba از سال 1999 شروع به کار کرد. شاید برای شما جالب باشد که کمپانی Alibaba یک کمپانی در سطح کمپانی های بزرگی همچون google، facebook و twiter است. حالا شاید بپرسید دلیل رشد روزافزون این کمپانی چه بوده است؟ قطعا دلیل اصلی آن را می توان به پشتکار و اعتقاد راسخ موسس آن یعنی Jack ma نسبت داد که در زمان های خوب و بد این کمپانی همواره پشت آن بوده است.
در این مقاله ما بعضی از نکات زندگی این شخص را در اختیار شما قرار می دهیم تا بتوانیم به شما انگیزه و الهام دهیم حتی اگر خیلی کم باشد پس با این مقاله ی لرن روت همراه باشید.

1- Jack حرفه ی خودش را با معلم زبان انگلیسی شروع کرد.
Jack ma  در ابتدا معلم انگلیسی بود و اطلاعات خیلی کمی از کامپیوتر داشت او معتقد بود که غیر از ارسال و دریافت ایمیل دیگر نیازی نیست اطلاعاتی در مورد کامپیوتر داشته باشیم.
2- اولین حقوق های او فقط 12 الی 15 دلار در ماه بود.
در دانشگاهی که او درس می داد فقط معلم 500 دانشجو بود که حقوق او تقریبا 100 الی 120 یوآن بود که این می شود معادل 12 الی 15 دلار در ماه. قبل از تاسیس این کمپانی 5 سال به آموزش زبان انگلیسی مشغول بود.
3- او به صورت رایگان 8 سال راهنمای توریست ها بود تا توانست صحبت کردن به زبان انگلیسی را به صورت روان یاد بگیرد.
هنگامی که او 12 سالش بود تصمیم گرفت تا زبان انگلیسی را یاد بگیرد برای همین تصمیم گرفت تا به صورت رایگان راهنمای توریست های کشورهای دیگر باشد تا از طریق صحبت با آن ها بتواند زبان انگلیسی خود را تقویت کند که به مدت 8 سال به این کار مشغول بود.
4- Jack در سال 1995 توسط یک بیزینسمن آمریکایی تهدید به مرگ شد.
در سال 1995، Jack برای کمک به برگرداندن پول یک شرکت چینی از یک بیزینسمن آمریکایی به آمریکا سفر کرد که با تجربه ی غیر منتظره ای مواجه شد. به جای برگرداندن پول، بیزینسمن آمریکایی او را به وسیله ی یک اسلحه تهدید کرد و Jack را در خانه ی خودش دو روز زندانی کرد.Jack وقتی از این وضعیت رهایی پیدا کرد با این امید آمد تا با شریک خود یک کمپانی اینترنتی را راه اندازی کند با این که اطلاعات خیلی کمی از اینترنت داشت.
5- او اولین گامش به سمت دنیای اینترنت این بود که برای کمپانی های چینی سایت راه اندازی کند.
بعد از اتفاق بالا که برای Jack افتاد او اولین گامی که برای ورود به دنیای اینترنت برداشت این بود که برای کمپانی های چینی سایت راه اندازی می کرد.
6- او بودجه ی اولیه برای Alibaba را در 2 ساعت به دست آورد که مقدار آن 60 هزار دلار بود.
در سال 1999، Jack و 18 نفر دیگر در آپارتمان او جمع شدند و 2 ساعت درباره ی ایده و چشم اندازهای او صحبت کردند که در آخر هرکسی مقداری پول روی میز برای این پروژه قرار داد که سرجمع 60 هزار دلار شد.
7- چرا Jack اسم Alibaba را برای کمپانی خود انتخاب کرد؟
Jack همیشه به صورت کاملا روشن این را می دانست که می خواهد کمپانیش در سطح جهانی مطرح شود به خاطر همین دنبال اسمی بود که همه ی جهان آن را بشناسند و راحت قابل نوشتن و گفتن باشد. علی بابایی که برای باز کردن گنجینه های مخفی هزار و یک شب استفاده می شد.
8- Jack ma اولین کارآفرین چینی بود که عکسش را روی جلد مجله ی Forbes قرار دادند.
9- یک مکالمه ی جالب بین Jack ma و همسرش Zhang Ying
همسر Jack ma هم عضو یکی از موسسان کمپانی Alibaba بود که این مکالمه ی جالب چند سال بعد از راه اندازی Alibaba بین او و همسرش صورت گرفته است.
Zhang از همسرش می پرسد که کمپانی ما چقدر درآمد داشته است که Jack ma اینگونه به اون جواب می دهد که به نظر خودت چقدر درآمد داشته ایم همسرش جواب میدهد 10 میلیون یوآن (معادل 1.6 میلیون دلار) که Jack ma می گوید نه سپس همسرش رقم را بالاتر می برد و می پرسد 100 میلیون یوآن (معادل 16 میلیون دلار) که باز هم Jack ma می گوید نه این بار همسرش می گوید 1 میلیون یوآن (160 میلیون دلار) که اینبار Jack ma اینگونه پاسخ می دهد که یک روز دیگر این مبلغ اضافه می شود.
10- در یکی از مصاحبه های Jack ma دلیل موفقیت خود را این گونه بیان می کند.
ما پول، تکنولوژی و برنامه ای نداشتیم فقط هر دلار را بسیار با دقت خرج می کردیم.

امیدوارم این مقاله به شما انگیزه و امید لازم را داده باشد چرا که همه افراد بزرگی که الان نام وآوازه ی دارند روزی مثل من و شما بوده اند.
 

برچسب ها: