Real Time Web Analytics پرسش و پاسخ Elam

Android

چگونه گوشی خود را روت (root) کنید؟

نویسنده : پدرام رضایی
تاریخ انتشار:
20:48:24 1394-07-11
آموزش روت کردن گوشی به وسیله kingo root، آموزش روت (root) کردن گوشی به وسیله ی کامپیوتر در کمترین زمان و راحترین روش

روت کردن گوشی در سیستم عامل اندروید برابر است با جلبرینگ کردن گوشی در سیستم عامل ios که بعد از روت شدن شما می توانید نرم افزارهایی را که نیاز به روت کردن دارند نصب کنید، گوشی خود را بروز کنید، نسخه ی سیستم عامل خود را تغییر دهید، گوشی خود را overclock کنید و هر قسمتی را که خواستید با میل خود دستخوش تغییر قرار دهید حالا ما قرار است آموزش روت (root) کردن گوشی های اندروید را به ساده ترین شکل ممکن برای شما توضیح دهیم پس با این مقاله ی لرن روت همراه باشید.

شاید شما هم در اینترنت درباره ی روت کردن دستگاه اندروید خود جستجوهای فراوانی کرده باشید و با نرم افزارها و روش های متفاوتی روبه رو شده باشید و در آخر بین چند راهی قرار گرفته که از کدام راه گوشی خود را روت کنم که سریع، مطمئن و راحت تر باشد. حالا در این جا ما قرار است سریع ترین، مطمئن ترین و راحترین راه را به شما آموزش دهیم.
برای این کار ابتدا نرم افزار Kingo Root را از لینک زیر دانلود و روی کامپیوتر خود نصب کنید.

گام اول: بعد از نصب شدن نرم افزار آن را باز کنید و وارد نرم افزار شوید که محیطی شبیه عکس زیر را مشاهده می کنید.

چگونه گوشی خود را روت (root) کنید؟

گام دوم: گوشی را به وسیله ی کابل USB به کامپیوتر خود وصل کنید. یکی از مزایای بزرگ این نرم افزار در این است که اگر گوشی شما روی کامپیوتر نصب نشده باشد این نرم افزار خودش این کار را انجام می دهد فقط کافی است به اینترنت وصل باشید.

دقت داشته باشید که USB debugging باید روی گوشی شما فعال باشد که برای فعال کردن آن در گوشی هایی که اندروید 4.0 و 4.1 دارند کافی است به آدرس زیر بروند و USB debugging را فعال کنند.
Setting > Developer Option > USB Debugging
همچنین اگر شما از اندروید 4.2 استفاده می کنید می توانید به آدرس زیر بروید.
Settings > About Phone > Developer Options
اندروید 4.3 به بعد ابتدا به آدرس زیر بروید
Settings > About Phone
حالا به پایین بیاید و روی Build Number به صورت مکرر چند بار کلیک کنید تا با این پیام مواجه شوید You are now a developer
حالا به آدرس Settings > About Phone > Developer Options  بروید و USB Debugging را فعال کنید.

 

گام چهارم: حالا بعد از اینکه مراحل بالا را انجام دادید و گوشی خود را به کامپیوتر وصل کردید نرم افزار اسم و مدل گوشی شما را نمایش می دهد.

چگونه گوشی خود را روت (root) کنید؟

گام پنجم: در این مرحله شما روی دکمه ی ROOT کلیک کنید و منتظر بمانید چون احتمالا چند دقیقه ای طول خواهد کشید پس صبور باشید. دقت داشته باشید که در حین انجام عملیات روت شدن گوشی شما اصلا گوشی خود را از کامپیوتر جدا نکنید یا حتی آن را تکان هم ندهید که قطع نشود.

چگونه گوشی خود را روت (root) کنید؟

گام ششم: در این مرحله که عملیات روت کردن با موفقیت انجام شده است با پیام Successed مواجه می شوید که باید Finish را بزنید.

چگونه گوشی خود را روت (root) کنید؟

گام هفتم: در این مرحله گوشی شما دوباره راه اندازی می شود (نگران اطلاعات خود نباشید چون آن ها سرجای خودشان باقی خواهند ماند.)

عملیات روت کردن گوشی شما تمام شد حالا شما به راحتی می توانید هر نرم افزای که نیاز به روت شدن داشت را روی دستگاه خود نصب کنید.


 

برچسب ها:
مقالات مشابه