Real Time Web Analytics پرسش و پاسخ Elam

برنامه نویسی موبایل

فریم ورک آیونیک (ionic) چیست؟

نویسنده : پدرام رضایی
تاریخ انتشار:
20:40:20 1394-08-16
فریم ورک آیونیک یک چارچوبی برای توسعه ی نرم افزارهای موبایل بدون دانستن جاوا است .

با توجه به استفاده ی فراوان از تلفن های همراه هوشمند و فراگیر شدن نرم افزارهای جانبی برای این دستگاه ها، توسعه دهندگان آن ها را نیز بیشتر شده است که بعضی از آن ها با جاوا و بعضی دیگر با فریم ورک های موجود برای این دستگاه ها بازی و برنامه تولید می کنند حال ما در این مقاله قصد داریم یکی از فریم ورک های توسعه ی برنامه های اندورید را به شما معرفی کنیم پس با این مقاله ی لرن روت همراه باشید.

اگر شما در گذشته از فریم ورک دیگری برای توسعه برنامه های موبایل خود استفاده می کردید باید این را بگویم که فریم ورک آیونیک (ionic) بسیار به آن ها شبیه است اما شروع به کار کردن با هر فریم ورکی در ابتدا دلهره آور است ولی فریم ورک آیونیک (ionic) ابتدا با مفاهیم ساده شروع می شود و سپس به سمت مفاهیم اساسی و پایه ای می رود.

فریم ورک آیونیک (ionic) چیست؟

فریم ورک آیونیک (ionic) یک چارچوبی است برای توسعه ی نرم افزارهای موبایل بدون دانستن جاوا که هدف آن توسعه ی برنامه های ترکیبی از چند زبان مختلف مثل HTML5، CSS و جاوا اسکریپت است.

فریم ورک آیونیک (ionic) در زمینه ی طراحی ظاهر برنامه ها به شما کمک می کند به صورتی که به وسیله ی آن می توانید تمام تعاملات کاربر با برنامه خود را ایجاد و مدیریت کنید. می توان گفت فرم ورک آیونیک (ionic) شبیه بوت استرپ است با این تفاوت که پشتیبانی آن طیف وسیعی از تلفن های هوشنمد را شامل می شود البته نمی توان این را گفت که شبیه به فریمورک هایی هست که فقط عمل Responsive کردن را انجام می دهند بلکه اساس آن بر اساس المان ها (elements) و لایه هایی (layer) است که در طراحی ظاهری برنامه های موبایل ios و android استفاده می شود.

از آن جایی که فریمورک آیونیک (ionic) چارجوبی برای طراحی ظاهری برنامه های موبایل می باشد به یک پکیچ برای اجرای آن روی موبایل ها شبیه PhoneGap نیاز دارد که می توانید در مقاله ی PhoneGap چیست با آن بیشتر آشنا شوید.

ساختن یک برنامه با آیونیک

آن دسته از افرادی که توسعه دهنده ی وب هستند به راحتی می توانند ساختار فریم ورک آیونیک (ionic) را بفهمند چرا که ساختار آن براساس HTML5، CSS و در بعضی از جاها JavaScript است، همچنین فریم ورک آیونیک (ionic) از AngularJs نیز استفاده می کند.در کل شبیه به ساختن یک وب سایت است که فقط یک صفحه دارد و به جای اینکه ما به صفحات دیگر برنامه لینک دهیم به همان صفحه و جاهای مختلف آن لینک می دهیم.

برچسب ها:
 عزیزه
       
آیونیک
چقدر کم بود


بستن

 س.پ
       
سوال
سلام ببخشید برای ساخت پروژه با دستورات ioinc start myApp tab ionic platform add android ionic build android ionic run android باید همیشه به اینترنت متصل باشیم؟


بستن

 مسعود
       
تولید محتوا
سلام و تشکر از شما دوست عزیز.... به لحاظ ادبی متن اصلا خوب نبود خواهشا تو افعال و جمله بندی بیشتر دقت کنید که به لحاظ تولید محتوا هم، سایتتون جذاب باشه اما در کل ممنون از مطلبتون!!


بستن