Real Time Web Analytics پرسش و پاسخ Elam

Android

تغییر نوتیفیکیشن اندروید به وسیله ی این 4 نرم افزار

نویسنده : پدرام رضایی
تاریخ انتشار:
22:26:39 1394-10-24
نرم افزارهای مختلف جهت تغییر دادن نوتیفیکیشن های اندروید

مرکز اعلانیه ها (نوتیفیکیشن) در اندروید همیشه نسبت به پلتفرم های دیگر از قبیل iOS و ویندوزفون سرتر بوده است. نوتیفیکیشن اندروید هر سال نسبت به سال قبل بالغ تر شده است و الآن یکی از ویژگی های اساسی آن می باشد. نرم افزارهای مختلفی جهت تغییر و افزودن ویژگی های کاربردی و مفید دیگر به نوتیفیکیشن اندروید ساخته شده اند که در اینجا ما قصد داریم 4 نرم افزار برای تغییر نوتیفیکیشن های اندروید را به شما  معرفی کنیم پس با این مقاله ی لرن روت همراه باشید.

متاسفانه سیستم عامل اندروید یک هسته ی مرکزی جهت مدیریت نوتیفیکیشن ها از قبیل مشاهده ی نوتیفیکیشن های قبلی و یا مشاهده ی همه ی آن ها را ندارد، در این نرم افزارها که ما قصد معرفی آن ها را داریم نه تنها اینگونه نقاط ضعف پوشانده شده است بلکه ویژگی های جدید نیز به نوتیفیکیشن های اندروید اضافه کرده اند.

ما سعی کردیم تا نرم افزارهای مختلف را تست و بررسی کنیم و بهترین آن ها را به شما معرفی کنیم.

Snowball

Snowball با اینکه یکی از نرم افزارهای جدید در زمینه ی اعلانیه های اندروید می باشد اما بسیار توانا و قدرتمند است. بر خلاف بقیه برنامه ها که در لیست ما وجود دارد Snowball به جای مرکز اعلانیه های پیش فرض اندروید قرار می گیرد. این برنامه اعلانیه های شما را به دو قسمت Important و Everything Else تقسیم بندی می کند همچنین قادر است تا نوتیفیکیشن ها را مخفی کند و آن ها را در تب Hidden نمایش دهد.یکی دیگر از ویژگی های Snowball وجود قسمت جستجو می باشد که می تواند در بین مخاطبان و برنامه های شما جستجو کند. در تنظیمات نرم افزار Snowball شما می توانید اپلیکیشن های مهم خود و اپلیکیشن هایی که می خواهید اعلانیه یا همان نوتیفیکشن های آن مخفی شود را انتخاب کنید همیچنین می توانید فونت نرم افزار را تغییر دهید. این نرم افزار به شما اجازه می دهد تا با نوتیفیکیشن های خود تعامل داشته باشید برای نمونه شما می توانید از طریق خود اعلانیه ها جواب پیام های خود را بدهید. از آن جایی که نرم افزار Snowball هنوز در ابتدای راه خود است پس می توانیم امیدوار باشیم که در ورژن های بعدی خود بهتر و بهتر شود.

Dynamic Notifications

اگر شما از گوشی های جدید موتورولا یا لومیای ماکروسافت استفاده کرده باشید قطعا با Dynamic Notifications آشنایی هایی دارید. این نرم افزار نیز شبیه به همان برنامه ها می باشند. Dynamic Notifications به شما این اجازه را می دهد تا بدون باز کردن قفل گوشی خود اعلانیه (نوتیفیکشن) های خود را ملاحظه کنید. این نرم افزار به شما ساعت و تاریخ همچنین یک آیکون برای باز کردن نرم افزارهایی که در اعلانیه های شما وجود دارند را نمایش می دهد که می توانید با زدن بر روی اعلانیه جزئیات بیشتر آن را ببینید. در تنظیمات نرم افزار Dynamic Notifications قسمت هایی جهت تغییر تصویر پس زمینه، رنگ و همچنین انتخاب برنامه هایی که می خواهید مستقیم در Dynamic Notifications باشند وجود دارد. نسخه ی رایگان آن دارای محدودیت های بسیاری می باشد که اگر می خواهید از همه ی ویژگی های آن استفاده کنید باید آن را خریداری نمایید. ویژگی های که در نسخه ی خریداری شده ی نرم افزار Dynamic Notifications وجود دارند عبارتند از حالت شب، تنظیم روشنایی صفحه گوشی به صورت اتوماتیک، ویجت و ... می باشد. شما می توانید نرم افزار Dynamic Notifications را به عنوان صفحه ی قفل گوشی خود قرار دهید و جزئیات اضافی موجود در آن را مخفی نمایید. این نرم افزار برای زمانی مفید است که شما نمی خواهید برای دیدن اعلانیه های خود قفل گوشی را باز کنید.

Floatifications

اگر شما ویژگی Chat head فیسبوک را دوست داشته باشید به طور یقین Floatifications را نیز دوست خواهید داشت.این نرم افزار یکی از برنامه های محبوب برای ساختن Chat head نرم افزار های شما می باشد. علاوه بر ویژگی Chat head نرم افزار Floatifications ویژگی ها و شخصی سازی های دیگری نیز دارد. این نرم افزار از شما اجازه می گیرد که pop up نوتیفیکیشن مربوط به هر کدام از نرم افزارهای شما را باز کند یا نه، این بدین معناست که وقتی برای یکی از نرم افزارهای شما نوتیفیکیشنی می رسد pop up آن را باز کند یا فقط نمایش دهد و شما خودتان آن را باز کنید. قابلیت وجود پشته برای نوتیفیکشن های شما در این نرم افزار این قابلیت را ایجاد می کند که همه ی اعلانیه های مربوط به یک نرم افزار را به صورت مرتب و با pop up در فضاهای موجود نمایش دهد. ویژگی های دیگری از قبیل انتخاب آیکون اپلیکیشن ها، پین کردن آن ها برای نمایش به صورت مرتب، اینکه کدام نرم افزار صفحه ی گوشی شما را روشن کند، لیست سیاه و ... نیز در این نرم افزار وجود دارد. به طور کلی نرم افزار Floatifications به خوبی کار می کند و توانسته Chat head را به خوبی پیدا سازی کند. این نرم افزار فقط برای 14 روز فعال می باشد و بعد از آن باید نسخه ی کامل آن را خریداری نمایید.

Heads-up notifications

Heads-up notifications یکی از نرم افزارهای مدیریت نوتیفیکیشن محبوب در پلی استور گوگل می باشد و دلیل این محبوبیت آن نیز بی جهت نیست. این نرم افزار از پرداختن به موارد بیهوده پرهیز کرده است و این از نکات مثبت آن می باشد. صفحه ی اصلی نرم افزار بسیار سرراست است. در تنظیمات آن قسمت هایی جهت جداکردن اپلیکیشن ها، قرار دادن آن ها در لیست اولویت، بلوک کردن برنامه ها و ... وجود دارد. شما می توانید به گونه ای نوتیفیکیشن های خود را تنظیم کنید که آن ها را به صورت swipe، شناور و ... باز کند. همچنین قادر خواهید بود که نحوه ی نمایش نوتیفیکشین های خود را مشخص کنید که تم های مختلفی از قبیل لالی پاپ، اوبونتو، تاریک و ... وجود دارد همچنین می توانید به صورت تصادفی نیز آن ها را قرار دهید. می توانید مکان نوتیفیکیشن، رنگ، میزان شفافیت، فونت آن و ... نیز تنظیم نمایید. این نرم افزار به شما این قابلیت را می دهد که نوتیفیکیشن ها در هنگامی که گوشی شما قفل است را فعال و آن را شخصی سازی کنید. اگر شما دستگاهی داشته باشید که ورژن های قبل تر از اندروید 5 (لالی پاپ) را داشته باشد این نرم افزار ویژگی های نوتیفیکیشین های لالی پاپ را برای شما می آورد حتی اگر ورژن اندروید شما لالی پاپ یا بعد آن نیز باشد این نرم افزار با ویژگی های خاص خود به خوبی می تواند شما را راضی نگه دارد.  

برچسب ها:
 علی
       
سوال
سلام ممنون از سایت خوبتون من یک سوال داشت , آیا تبلیغات نوتیفیکیشن برای گوشی های IOS هم ارسال میشه یا فقط برای گوشی های اندرودیه ؟


بستن