Real Time Web Analytics پرسش و پاسخ Elam

شبکه های اجتماعی

Pinterest چیست؟

نویسنده : محمد مظفری
تاریخ انتشار:
00:00:52 1394-07-23
Pinterest, Social Network

پین‌ترست در سال 2010 (5 سال قبل) اولین بار اجرا شد. این برنامه به گفته مدیر عاملش بیشتر " کاتالوگ ایده ها " است تا یک شبکه اجتماعی، که کاربران را با " برو و آن کار را انجام بده " تحت تأثیر قرار می دهد. برای ادامه این مقاله لطفا با لرن روت همراه باشد.

پین‌ترست نام وب‌سایت شبکه اجتماعی شناخته شده برای اشتراک‌گذاری تصاویر است که به کاربران اجازه می‌دهد بر اساس علاقه خود به اصطلاح پین کنند و سایر اعضا این تصاویر را لایک زده و یا در صورت لزوم ریپین کنند. اعضا می‌توانند کل تصاویر پین شده به یک بورد خاص متعلق به یک نفر را دنبال کنند. کاربران پین‌ترست از طریق فیس‌بوک و توییتر می‌تواند عکس‌های خود را تعامل داشته باشند. پین‌ترست با سرمایه‌گذاری ۲۷ میلیون دلاری تأسیس شده است. و در فهرست ۵۰ سایت برتر سال ۲۰۱۱ از دید نشریه تایم قرار گرفته است.

بر طبق گزارشات comScore این سایت در سال 2012 تقریبا 11.7 میلیون کاربر در ایالات متحده داشته و در اوایل سال 2013 در کل جهان تقریبا 48.9 میلیون کاربر داشته و در اواخر سال 2013 یک تحقیق توسط یک شرکت فرانسوی نشان داد که کاربران این سایت به 70 میلیون نفر رسیده است.

این سایت به تازگی با ایجاد تغییراتی در استراتژی های خود گام بزرگی را در جهت ورود به تجارت الکترونیکی به روش های B2C و C2C برداشته و در نرم‌افزارهای کاربردی آیفون و iPad خود دکمه ای با عنوان Buy اضافه کرده است. با اضافه شدن این دکمه خرده فروشان این امکان را خواهند داشت که محصولات خود را ارئه کرده و کاربران نیز از طریق این دکمه ثبت سفارش نموده و مراحل خرید را از طریق ایمیل دنبال کنند. این نرم افرار هم نسخه موبایل و هم نسخه کامپیوتر دارد.

 

برچسب ها:
مقالات مشابه
 مهمان
       

و باز هم در ان مرز پرگهر این شبکه هم مانند شبکه های اجتماعی دیگر فیلتر میباشد


بستن

 امین
       

ممنون


بستن