Real Time Web Analytics پرسش و پاسخ Elam

Telegram

نسخه جدید تلگرام 3.9

نویسنده : کامران جعفری
تاریخ انتشار:
16:35:41 1395-02-27
معرفی ویژگی های جدید تلگرام در نسخه 3.9

این بار و در تاریخ 26 اردیبهشت 1395، تلگرام آپدیت دیگری از مسنجر محبوب خود را با ویژگی هایی از قبیل ویرایش پست ها، منشن افراد، لیست افراد و ... منتشر کرد. در ادامه این مقاله به بررسی جزئیات این موضوعات می پردازیم. با لرن روت همراه باشید.

  • ویرایش پست ها

دیگر نگران اشتباهات تایپی خود نباشید. از این بروزرسانی به بعد در صورتی که اشتباهی در متن چت خود مرتکب شوید، فارغ از اینکه این چت در گروه، کانال، سوپرگروه و یا چت دونفره باشد، امکان ویرایش آن وجود دارد. کافی است انگشت خود را بر روی پیام مورد نظر نگه دارید و سپس گزینه edit را بزنید. پس از آن پیام خود را اصلاح کرده و مجددا ارسال کنید.

  • خطاب کردن(Mention)

خطاب کردن افراد در گروه ها باعث ارسال نوتیفیکیشنی به آنها جهت اطلاع از آن پیام خواهد شد حتی اگر آنها آن گروه را در حالت Mute قرار داده باشند. پیش از این آپدیت، خطاب کردن فقط برای افرادی امکان پذیر بود که دارای نام کاربری(username) بودند. از امروز شما می توانید هر کاربری را خطاب کنید. کافی است @ را زده و از لیست پیشنهاد شده کاربر مورد نظر را انتخاب کنید.

  • لیست افراد

اگر برای شما سخت است که در صفحه اصلی تلگرام خود به دنبال مخاطبانی از خود که اخیرا با آنها چت کرده اید بگردید، می توانید به قسمت جستجو رفته و یک لیست مختصر و آماده از آنها را مشاهده کنید.

  • الحاق بات ها

از این پس استفاده از بات های خطی(بات هایی که با تایپ @ در قسمت مربوط به متن پیام ظاهر می شوند) آسان تر می شود. کافی است منوی attachment را به سمت پایین اسکرول کنید تا آنها را مشاهده کنید. هرچه بیشتر از یک بات استفاده کنید، موقعیت آن در این لیست ارتقا خواهد یافت.

البته دقت داشته باشید در این لیست فقط بات هایی به شما نمایش داده می شوند که حداقل یکبار از آنها استفاده کرده باشید. برای تست این موضوع می توانید از بات های imdb@ یا music@ استفاده کنید.

  • بهبود رابط کاربری

افزوده شدن اشتراک گذاری سریع به پست های بات ها، کانال ها و گروه های عمومی یکی از بهبودهای رابط کاربری است. از این پس emoji مرتبط با هر استیکر در نوار نوتیفیکیشن مشخص خواهد بود تا شما در یک نگاه منظور اصلی ارسال این استیکر را دریابید.

در نسخه iOS اگر در گروهی یا کانالی تا جای مشخصی اسکرول کرده باشید و به چت دیگری بروید و مجددا به همان کانال یا گروه بگردید، مجددا به سر اسکرول قبلی باز خواهید گشت. همچنین دکمه دیگری اضافه شده است تا در صورتی که در هر قسمتی از چت که هستید بتوانید به پایین ترین پست مربوطه برگردید. بر روی این دکمه تعداد پیام های اضافه شده و خوانده نشده نیز قابل مشاهده خواهد بود.

 

برچسب ها:
مقالات مشابه