Real Time Web Analytics پرسش و پاسخ Elam

ویندوز

آیا ویندوز 10 نیز حالت Hibernate دارد؟

نویسنده : پدرام رضایی
تاریخ انتشار:
22:46:33 1394-12-22
نحوه ی فعال کردن هایبرنت در ویندوز 10,فعال کردن hibernate در ویندوز 10

شاید تا الان شما از shut down و restart در ویندوز 10 استفاده کرده باشید اما اگر از این دو زوج خسته شده اید sleep و hibernate نیز وجود دارند. در این مقاله قصد داریم تا نحوه ی فعال کردن hibernate در ویندوز 10 را به شما آموزش دهیم پس با این مقاله ی لرن روت همراه باشید.

در ابتدا لازم است تفاوت بین sleep و hibernate را بیان کنیم و سپس به نحوه ی فعال کردن hibernate در ویندوز 10 بپردازیم.
Sleep سیستم شما را روی حالت low-power قرار می دهد و اطلاعات شما را به صورت موقت روی حافظه ی رم قرار می دهد در حالی که hibernate اطلاعات جاری شما را موقتا بر روی هارد دیسک ذخیره و سپس سیستم را خاموش می کند.
اگر با ویندوز 10 کار کرده باشید حتما دیده اید که قابلیت hibernate به صورت پیش فرض در آن قرار ندارد ولی شما می توانید قابلیت hibernate را به راحتی به ویندوز 10 اضافه کنید برای این کار کافی است چند کار در کنترل پنل خود انجام دهید.
در ابتدا گزینه ی power option را از کنترل پنل انتخاب کنید سپس در سمت چپ بر روی Choose what the power button does کلیک کنید. در منوی جدیدی که باز می شود شما باید متنی را در نزدیک بالای صفحه ی نمایش خود تحت عنوان Change settings that are currently unavailable ملاحظه کنید، روی آن کلیک کنید.

فعال کردن hibernate در ویندوز 10

اگر شما در این قسمت اسکرول صفحه را به پایین آورید مشاهده می کنید که در قسمت shut down setting باکس مربوط به hibernate نیز اضافه شده است که با زدن تیک آن و زدن save change گزینه ی hibernate نیز به منوی shut down شما اضافه می شود.
 

برچسب ها:
مقالات مشابه